Není voda jako voda

Voda je to nejcennější co máme … vážíme si jí dostatečně, staráme se o ni, zajímáme se o kvalitu vody kterou pijeme, umýváme se jí zaléváme s ní zahradu? Pojďme se více dozvědět o kvalitě a energii vody. Obě vlastnosti vody jsou naprosto klíčové pro náš metabolismus i pro přírodu samotnou. Myslíte si, že voda je pouze H2O, že legislativně pitná voda je automaticky kvalitní, že balené vody jsou dobré, že moderní plastové rozvody vody jsou předpokladem k dobré kvalitě vody … věnujte prosím hodinu svého života následující přednášce Zdeňka Čermáka. Za hodinu se dozvíte vše, co byste měli o vodě vědět. Dále už je na Vás, jak s informacemi naložíte. Pokud budete mít více otázek rádi Vám je zodpovíme. Nabízené zařízení Vám jsme schopni namontovat i na stávající rozvody.

Stojící voda v potrubí

Stojící voda v potrubí se kazí, studená voda teplá, teplá voda chladne. Dále už záleží na místech kde vodu spotřebováváme … v kuchyni si chceme natočit studenou vodu do sklenice, ve sprše se chceme osprchovat teplo vodou – odpouštíte vodu abyste se napili, vlezly pod sprchu, opláchli nádobí? Pokud ano je to jen důsledek stojící vody v potrubí. Pokud si každý den naplníte 5x sklenici s vodou, při které odpustíte průměrně 5dcl a pro osprchování odpustíte 1l jsou to každý den 3,5l – u čtyřčlenné rodiny je to 14l denně pitné vody spláchnuté do kanálu naprosto zbytečně. Plýtvání s takto vzácnou komoditou jako je voda je vůči přírodě bezohledné a za pár let kdy bude voda několikanásobně dražší to bude i drahé. Vyřešit to lze elegantně průtočným systémem MHS VITAL BOXŮ. Princip je jednoduchý. Udělejte si pár minut na následující video. Pokud budete mít více otázek rádi Vám je zodpovíme. Nabízené zařízení Vám jsme schopni namontovat i na stávající rozvody.

EnviSmart s radostí prezentuje informaci o zvýšení dotací na zelené střechy v rámci programu Nová zelená úsporám. Místo původních 500Kč/m2 dosahuje nově příspěvek 800Kč/m2 její půdorysné plochy. Navýšení se bude týkat nejen všech žadatelů, kteří žádost teprve podají, ale i všech již podaných žádostí, které dosud nebyly vyplaceny.

V rámci našeho programu práce s vodou řeší EnviSmart případné návrhy střech pokrytých vegetací. Proč si vybudovat vegetační (zelenou) střechu? Střecha pokrytá vegetací má pozitivní vliv na samotné majitele budovy, tak i pro své okolí. Šetří výdaje za energie, ochlazuje budovu, a především pak snižuje odtok vody z plochy střech, snižuje hlučnost a prašnost a a přispívá ke zvyšování vlhkosti a celkově lepšímu klimatu v blízkém i širším okolí. Zeptejte se našich odborníků a možnost použití zelené střechy i na Vaší budově.

Zajímavý díl známého pořadu, kde je prezentováno, jak se důležité, kdy každý jednotlivec, který dokáže pracovat se svým pozemkem v rámci environmentálního smýšlení, a dokáže tak přispět k boji se suchem. Sofistikované zadržování dešťové vody na pozemcích v okolí usedlosti majitele. Nechte se inspirovat i Vy.